| octa2021 a întrebat:

Pe okazii.ro,sunt sunt lucruri noi sau la mana a 2 a?
Iti ofera garantie?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Și noi, și vechi.
La cele folosite, ai garanție „de bun-simț" dar nu e oferită de către toți utilizatorii. La unele dintre produse, mai poți beneficia de restul de garanție legală, dacă sunt vândute în interiorul acestui termen (și ți se dau bonul fiscal și certificatul de garanție împreună cu produsul).
Cei care vând produse noi și sunt firme care folosesc okazii ca magazin virtual sunt obligați de lege să ofere garanție produselor vândute.

8 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Okazii.ro e un site unde vând atât persoane fizice cât și firme care se ocupă cu vânzări. Depinde de vânzător/distribuitor dacă oferă garanție și dacă produsele sunt noi sau folosite (la mâna a doua). Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt lucruri noi, la mana a 2-a, sh sau vintage.
Pe pagina produsului scrie daca iti ofera sau nu garantie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea la mana a 2 a si nu prea se da garantie

| nirocino a răspuns:

Da!

| godzila007 a răspuns:

Mâna a 2-a, nu ofer garanţie.

| Vali128 a răspuns:

Unele sun noi altele sunt la mana a 2 a la unele produse ati spune daca are sau nu garantie dar poti intreba vanzatorul.

| Alina_Kalibra_1987 a răspuns:

Iti recomand Emag de aici produse noi si cu garantie daca vrei sa-ti iei ceva bun si sa te tina.

| Ionut19991 a răspuns:

Intreaba vânzătorul despre garanție. Si unele pot fii vechi, altele noi