| TheJeryk0 a întrebat:

Pentru a trece granita si a calatori in Italia la 15 ani pentru o perioada scurta de timp [1 saptamana] iti trebuie pasaport?

Răspuns Câştigător
| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Daca ai buletin nu iti trebuie pasaport

4 răspunsuri:
| TheJeryk0 explică:

Dar daca respectivul nu se duce cu unul dintre parinti?
Adica fac parintii declaratie si isi dau acordul ca copilul lor sa mearga in Italia insotit de soferul de autocar[si sa se intoarca tot cu el] si odata ajuns in Italia sa locuiasca la un uchi.[ prieten de familie (dar nu conteaza asta) ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In toata Europa poti calatori cu buletinul.

| blackdragon_7370 a răspuns:

Nu.(presupunand ca ai buletin si ca mergi cu ambi parinti, in caz contrar ai avea nevoie de declaratia parintelui absent prin care este acceptarea plecarii tale in Italia)

| marian_3565 a răspuns:

Da