| roberthuzmezan a întrebat:

Pentru a trimite un colet cu posta română, exista vreo posibilitate de a completa un formular la ei pe site ca să nu mai stau în oficiile lor postale?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exista posibilitatea sa completezi un formular online doar ca trebuie sa ai imprimanta. http://bit.ly/2uyA18o Ideea este ca oricum trebuie sa mergi la posta sa predai pachetul. Mai este si solutia de a lua de la posta cateva formulare (se gasesc pe la ghisee) si le completezi acasa cand ai nevoie.

| darrio2007 a răspuns:

Si coletul cum il trimiti? Nu tot trebuie sa mergi la ghiseu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool, e posta romana, cuvântul online nu exista la ei. Folosește cu încredere curierul

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Totul se rezolvă doar la ghișeul lor. Coletul se cântărește, ți se dă chitanță etc. Dacă te duci la prima oră a dimineții, rezolvi imediat. Până îți vine rândul, poți completa formularul de expediere (îl soliciți la ghișeu, pentru acesta NU trebuie să stai la rând).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și coletul îl trimiți online?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Dar poate completa formularul acasa si-l scoate la imprimanta. Iti raspund pentru ca vad ca si tu imi raspunzi mie desi ale tale sunt gresite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

De parcă nu văd asta zilnic. Lucrez de atâta timp în poșta română. Ale mele sunt corecte, având în vedere că lucrez zilnic cu așa ceva. Exprimarea persoanei nu e corectă. Una e să întrebi dacă poate lua acasă buletinul de expediție, să îl completeze și vine cu el la poștă și alta este să te exprimi greșit, iar oamenii să înțeleagă altceva. Nu sunt singura care a înțeles că vrea să completeze totul online, doar vine la poștă și în 3 secunde pleacă. So, calm down, snowflake

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Din câte știu eu asta e singura modalitate, totuși vorbim de Poșta română să nu uităm laughing