| hardy1 a întrebat:

Pentru cei care au laptopuri cat tine bateria?

21 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

De obicei 2-3 ore.
La mine la macbook white late 2009 inca mai tine bateria vreo 4 ore, la ineput tinea vreo 5-6.

| w1NNNd a răspuns:

Pe mine ma tine o secunda laughing nici nu o mai folosesc
sad

| ionutz0116 a răspuns:

Depinde ce aplicatii folosesti in acelasi timp. Poti vedea un film linistit. Daca stai doar pe mess te poate tine mai mult de doua ore, nu consuma asa mult.Media este de doua ore.

| BiaSiAtat a răspuns:

5 ore...Stiu ca e putin. Oricum este foarte eficient! Daca il vrei pe un drummai lung e perfect! Sper ca te-am ajutat si bucura-te de laptop-ul tau si ai grija de el...

http://hahabyby.blogspot.com/
Viziteaza blogul please si da comm!

| EduardTPU a răspuns:

Dupa reincarcare ma tinea 2 ore desi in manual spunea ca ar fi trebuit 4 h. Insa din cauza ca in manual sau in vreun pliant nu a existat vreo informatie, cel putin eu nu am vazut, si nici vanzatorii it nu mi-au oferit sfaturi despre pastrarea/intretinerea bateriei, durata de viata a bateriei a ajuns la 5 min si in cele din urma a incetat sa functioneze.De ce? Pentru ca obisnuiam sa-l folosesc si cu bateria si conectat la priza in acelasi timp. Este recomandat ca in momentul in care vrei sa folosesti laptopul pe o perioada mai lunga si nu vrei sa risti sa ti se opreasca brusc din cauza ca s-a descarcat, sa scoti bateria din aparat, si sa-l conectezi la priza, cand te decizi sa folosesti laptopul in afara departe de o sursa de electricitate conectezi usor si foarte simplu bateria. Singura data cand calculatorul are introdusa bateria in el si simultan este conectat prin adaptor la priza ar trebui sa fie atunci cand incarci bateria! Iar procesul de incarcare ar trebui sa sa efectueze cu laptopul oprit.Asta am invatat eu despre marirea duratei de viata a unui acumulator, si totul pe baza propriei experiente.
P.S. Funda?

| AdriannaAdry a răspuns:

A mea 5 ore. e Apple

| XxLorexX a răspuns:

Pai depinde, eu am din ala mic si tine 5 ore, daca e mare cred ca tine 10 ore. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inceput tinea o zi daca bateria era full dar acum numai in priza il tin pentru ca nu tine bateria mai mult de 5 min
cel putin in cazul meu straight face

| f1r3TiG3R a răspuns:

Ma aici nu conteaza cat l-ai incarcat sa ce faci cu el conteaza celulele bateriei em am thosiba satelite si am avut baterie cu 6 celule ma tinea cam 2-3 ore si am cumparat de curand o baterie cu 18 celule si acum ma tine cam 7-8 ore indiferenty la cel il folosesc intelegeti http://craft6.blogspot.com/

| uoiza a răspuns:

La unele 2 ore iar la altele 4

| eko a răspuns:

2-3 ore

| Christyannna a răspuns:

Eu am Dell si tine aproximativ 2/3 ore

| Timi_4915 a răspuns:

Eu am notebook si cand e incarcat tine 7 ore, banuiesc ca la laptop tine mai mult.

| TBS1994 a răspuns:

Maxim 2 h, bineinteles daca este noua...

| OanaSwiss a răspuns:

1h si ceva si mentionez ca il las toata ziua la incarcat.

| annonim_7360 a răspuns:

La mine ține o oră și jumătate doar că eu când îl deschid îl bag în priză și nu-l mai scot până îl închid.La mine stă în priză aproape non-stop.

| FlorinAdrian a răspuns:

Daca e laptopul mare cred ca tine cam in jur de 10 15 ore

| AlleDaDeTine a răspuns:

Pai bateria incarcata complet ii 100% asa ca tine cam o ora si cevahappy mie una imi tine o ora si 6 minutehappy
Depinde si cat de uzat e laptopul si daca iti incarci bine laptopul

| karinutzaloveya a răspuns:

Pai la mine tine in jur de 4-5 ore. Dar e mai nou. Iti dau un sfat care l-am primit de la o prietena: nu tine bateria in laptop mereu, doar cand te duci undeva cu el...altfel se strica daca o tii tot timpul in priza si va tine mult mai putin.

| Sa_Denii_1990 a răspuns:

Pai...La MSI tine cam 2 ore, la Lenovo aproximativ 3 ore

| Timisoara_LaptopDirect_1990 a răspuns:

Am incercat sa fac aici un articol cat mai complet despre cat tine bateria : http://service.laptop-direct.ro/cat-tine-bateria-laptopului/. Ce parere aveti?