| Deasonyka a întrebat:

Pentru cei care lucreaza la MEGA IMAGE astăzi este 10 (zi de salariu)
Ca lucrător comercial de 2 luni angajat la ei mi-au bagat 13 mil, este ok? Cat e salariul?
Vouă cât vă bagă pe card ca lucrători comerciali? Menționez că nu am treabă cu casa de marcat

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mi-au bagat 13 mil, este ok? " dacă juma de luna e 13, lunar 26 mil, merge (se poate și mai bine)

salariu e confidențial și negociabil și diferă de la caz la caz. Intreabă contabilitatea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cât ți-au băgat, acela e salarul tău net.

| Deasonyka explică (pentru sadrian46):

Eu saptamana asta am avùt decesul tatalui. Am stat acasa, deci nu stiu daca se pun zilele astea... daca a fost platita.

| sadrian46 a răspuns (pentru Deasonyka):

Condoleanțe. Imi pare rău că nu știu mai mult să te ajut.

| baru a răspuns (pentru Deasonyka):

Sincere condoleante.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu e OK, daca ai fost angajata cu norma intreaga.
Salariul e prea mic. Citeste cu ATENTIE contractul de munca pe care l-ai incheiat.
Dar, in ce priveste decesul tatalui tau, conform legii, ai dreptul la 3 zile libere platite (nu neplatite). Deci, salariul tau nu are nicio legatura cu faptul ca ai absentat 3 zile.
"Potrivit articolului 152 din Codul Muncii, angajatorii sunt obligati sa reglementeze zilele libere platite prin contractul colectiv la nivel de unitate sau prin regulament intern.
(1) In cazul unor evenimente familiale deosebite, salariatii au dreptul la zile libere PLATITE, care nu se includ in durata concediului de odihna.
Deci reiese destul de clar ca aceste zile libere speciale fac parte din drepturile angajatilor.
- la decesul sotului, copilului, parintilor, socrilor – 3 zile;
- la decesul bunicilor, fratilor, surorilor – 1 zi "

Imi pare rau pentru tatal tau. Iti doresc multa putere de a rezista. sad

| Frank51 a răspuns:

Salariul este specificat in contract. Oricum e fantastic ca ai semnat contractul si habar nu ai ce salariu si sporuri ai. Eu la carrefour part time(4 ore) luam 10-11 mil, dar am stat doar o luna, cine e nebun sa stea pe mizeria asta de salariu.

| bbobo22 a răspuns:

Tu nu ai semnat inainte de angajare un contract cu ei? Trebuie sa scrie in contractul tau de munca cat este salariul.