| Directioner99 a întrebat:

Pentru cei din Iasi, se da voie sa vin cu cainele meu labrador la Palas Mall in gradina sa stam pe gazon sau e posibil sa-mi dea amenda?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa aiba botnita si tu sa ai ustensile de cules dupa el, sper ca nu esti parte a hoardei de nesimtiti jegosi care nu pun botnita ciinilor mari si ii lasa sa isi faca nevoile peste tot de parca rahatul ala se dezintegreaza, nu ajungem sa il respiram. Poti sa intrebi la o adica pe acolo. Avind in vedere ca se joaca copiii mereu pe spatiu verde, mie unul nu mi se pare ok sa vii cu animale in zona. Poti da un telefon la o adica sa intrebi, e cel mai de bun-simt asa.

| Yurisa a răspuns:

Nu iti da amenda, doar sa ai grija de el cand isi face nevoile, sa nu strice nimic pe acolo, sa nu sape, chestii din astea