| anonim_4396 a întrebat:

Pentru eliberarea pasaportului imi trebuie doar cartea de identitate si chitanta reprezentand contravaloarea?

4 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Iti mai trebuie rabdare ca sa astepti la cozi.

| GirlOnline81 a răspuns:

Daca ai detinut pana acum pasaport, trebuie sa prezinti si pasaportul vechi.
Si nu, nu-ti trebuie deloc rabdare asa cum spunea cineva mai sus, fiindca te poti programa online, scapand astfel de cozi.

| examenauto a răspuns (pentru GirlOnline81):

Da chiar costă doar 258 de lei eliberarea pașaportului simplu electronic? Că am auzit 700-800 de lei? S-ar putea sa ma înșel, dar întreb ca să fiu sigur. Și este valabil 10 ani? Pe internet asa scrie, dar întreb ca mi s-a întâmplat de multe ori sa nu găsesc scris corect.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru examenauto):

Se poate ca tu sa fi rezolvat deja problema pașaportului, doar ca am lipsit o perioada de pe net, așa ca abia acum pot raspunde.
Este corect, taxa este de 258 lei.