| Bogdanmanolachi a întrebat:

Pentru un nou venit în București, ce zona/cartier ar fi cea mai ok pentru achiziționarea unui apartament?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai întâi spune ce buget ai. Ca asa zone ok sunt multe, dar ma îndoiesc ca bugetul tau e de sute de mii de euro

| Bogdanmanolachi explică (pentru suntserios):

35.000-50.000 euro

| suntserios a răspuns (pentru Bogdanmanolachi):

La bugetul asta probabil ca Drumul taberei e cam singura varianta...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Berceni ca sunt blocuri nou construite spre Popesti leordeni.

| johnnny123 a răspuns:

In general bugetul dicteaza zona.

Criterii importante ar fi:
1. Accesul facil la metrou si alte mijloace de transport in comun
2. Evitarea zonelor rau famate (gen Ferentari) sau a zonelor de la periferia extrema unde locuiesti practic in camp si esti izolat de oras (gen blocurile de langa groapa de gunoi Glina)
3. Accesul facil la un parc unde sa poti respira si tu aer curat o ora pe saptamana

| alina2k18 a răspuns:

Pai depinde de buget laughing
Cartier ok e si Aviatiei dar si Titan.
Dar preturile sunt total diferitewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drumul Taberei, ai parcul Moghioros, s-a deschis noua linie de metrou si ai Auchan langa parc.

| NunuNini a răspuns:

Primaverii? =)

| TLF92 a răspuns:

Sector 6 drumul taberei asta daca vrei sa iesi noaptea linistit pe strazi! zona destul de safe nu sunt preturile exagerat de scumpe! daca vrei adrenalina noaptea cu drag recomand colentina, pantelimon, rahova si ghena de gunoi a capitalei Ferentari! Sectorul 1 e de directori de firma pe acolo nu stiu cine isi permite luxul sa duca un trai decent! Aviatiei si Titan sunt ok dar si pe acolo chiriile sunt cam piperate

| iulian498456 a răspuns:

Pipera. evident. Ieftin si de calitate. Daca mai pui 100 de euro, iti iei langa Gigi.

| unsimplucopil a răspuns:

Cosmopolis