ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a întrebat:

Peste o luna, voi zbura prima data cu un avion de linie. Am zburat de vreo 200 de ori cu avion din ala din care se imprastie insecticide. Am vreo 200 de decolari si nicio aterizare, ca saream cu parasuta pe drum.
Numai ca avionul ala n-avea cine stie ce viteza si nici n-am zburat mai sus de 3000 m.
Stiu ca mi se infunda urechile si daca urc cu liftul mai sus de etajul 7.
Dar, acum, mi-e foarte frica sa nu dau la boboci in avion.
Stie cineva ceva remedii?
Nu am rau de masina, nu sunt vreo sensibila, dar...mor de frica!
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Hahahaha, o sticla de bere iti rezolva "mica" problema.

| flash30 a răspuns:

Mesteca guma in permanenta, pentru a preveni infundarea urechilor. Ca sa nu iti fie rau in avion, ia Cocculine (e un medicament homeopat pe care l-am testat chiar eu, este foarte bun). Oricum, stai linistita, daca totusi nu o sa te simti bine, poate te va ajuta stewardesa cu un sfat.
Zbor placut!