| dnk10 a întrebat:

Petarde / Artificii interzise?

Salut.
Doresc sa stiu daca este interzisa achizitionarea de materiale pirotehnice, precum cele enuntate mai sus. Bineinteles, cu mentiunea ca acestea vor fi folosite NUMAI pe data de 31 decembrie.
Ma gandeam sa cumpar cateva de la niste "comercianti virtuali", iar in caz ca voi fi "tepuit" vreau sa stiu daca acestia pot fi reclamati la politie.
Va rog sa fiti cat mai expliciti si mai la obiect!
Multumesc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu te-as sfatui sa faci asta...nu sunt de incredere nici cei de la care cumperi fata in fata. Mergi si tu prin piata si vezi ca o sa te intrebe anumite persoane daca vrei petarde/artificii...Din cate am auzit SUNT interzise, dar sincer de 5 ani de cand folosesc, chiar si inainte de 31 decembrie, nu mi-a facut nimeni nimic. Sper ca am ajutat!

| AndreyTULCEA0899 a răspuns:

Acum de sarbatori, poti sa aprinzi niste artifici sau petarde( noaptea), DAR MAI ALES DE REVELION.