| anonim_4396 a întrebat:

Placa de internet de la laptop-ul meu nu mai merge, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Adica doar Wi-fi-ul? Sau orice, indiferent de conexiune, adica nici prin cablu.

Eu am avut o problema cu laptopul, s-a dus modulul Wi-fi, asa ca am cumparat un stick mic de wi-fi de la Altex parca. Dar se gaseste in orice magazin similar. Ar trebui sa mearga.

Daca nu... service-ul.

| PopescuVlad a răspuns (pentru DoarBogdan):

Am rezolvat din Device Manager, la placa de internet (și cablu și WI-FI), nu știu de ce era dezactivată (properties, advanced). Nu știu dacă o să revină problema dar, dacă știți despre ce este vorba, aș dori să mă ajutați.

| PopescuVlad a răspuns (pentru PopescuVlad):

Avea un triunghi galben cu un "! " pe el.

| DoarBogdan a răspuns (pentru PopescuVlad):

Posibil de la reteaua locala. Nu ar trebui sa mai faca asa acum happy

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Adaptor usb: http://bit.ly/36yLwOq

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E greu sa răspundem fără sa vedem. Du-o la un service ca lumea, ca poate fi defect software sau hardware. Poate fi ușor reparabil sau poate sa fie necesar sa schimbi toată placa de baza.