| All4QuestionS a întrebat:

Plec cu familia în UK, când am cumpărat biletele am luat 3 bagaje de cală de câte 20kg, bagajele de mână și acel mic troller de 10kg în avion cu tine, nu putem căra asa multe bagaje, așa că luăm doar 2 bagaje de cală, întrebarea mea este dacă pot lua de ex 25kg în fiecare bagaj de cala, chiar dacă limita e 20, ținând cont ca am al treilea bagaj tot de 20 pe care nu îl folosesc? Ps: zborul este la WizzAir (la ei pe site nu am găsit nimic legat de asta)

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vei fi taxata pentru kilogramele in plus. Eu am pus greutatea bagajului de cala la 32 de kg. Cand am plecat din casa unde locuiesc in Londra l-am cantarit. Era un caz, in Luton, cand bagajul a depasit dimensiunile bagajului de mana si a trebuit sa plateasca 40 de lire.

| shrink a răspuns:

Tot ce depaseste ca greutate limita impusa de linia aeriana se taxeaza in plus / kg
cauta mai bine pe site-ul Wizz si vei gasi cat te taxeaza / kg

| All4QuestionS explică (pentru shrink):

Well, nu m-a taxat, după cum am spus eu aveam plătite 3 bagaje de câte 20 kg, dar aveam doar 2 bagaje care depășeau 20kg și nu a fost nicio problema pentru ca eu aveam plătite 60kg