| Mar a întrebat:

Plec peste 5 zile intr-o excursie la voroneti si v-oi sta 2 zile. Ce credeti ca trebuie sa imi iau in bagaj?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Într-un bagaj minimal eu aş pune: 3 rânduri de haine de schimb (că s-ar putea să fie zăpadă şi să te uzi), prosop, pijama, sacul de dormit (pentru orice eventualitate - ştiu că e al meu şi curat), produse de îngrijire (pastă de dinţi, periuţă, deodorant, parfum, eventual o cremă de faţă/mâini) şi încărcătoare, telefon, aparat foto. Şi mâncare dacă e nevoie.
Bagajul diferă în funcţie de persoană şi necesităţile fiecăruia. Mie mi-ar ajunge ce am scris mai sus.

7 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

2 zile nu este foarte mult timp asa ca nu exagera. Puneti in bagaj strictul necesar pentru a fii mai libera, sa nu ai atatea lucruri pe cap si astfel sa te distrezi. Incearca sa iti iei in principal haine de sezon, suficiente pentru 2 zile.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa iti pregatesti un bagaj. Esti fata, deci judeca... Pregateste-te pentru toate starile si pentru toate intemperiile. Nu iti umple exagerat rucsacul, dar incearca sa duci intotdeauna cu tine o micuta casa in spinare. Sa nu uiti de cele necesare igienei, si sa nu uiti mai ales de medicamentele care ar forma o trusa farmaceutica de urgenta. Schimburile de intima valoare sa nu iti lipseasca si nici hainele adecvate sezonului in care pleci. Mai bine sa le porti cu tine si sa nu iti foloseasca, decat sa iti lipseasca si sa te imbolnavesti pe acolo. Apropo, sa stii ca pleci intr-un loc minunat. Gandeste-te si la noi, cei care ramanem acasa... Drum bun!

| 31957319 a răspuns:

Aparatul foto sa nu iti lipseasca, caci zonele sunt frumoase.

| simi61 a răspuns:

Salut.In primul rind sa-ti iei haine groase si incaltari de schimb pentru ca e deja zapada si astazi am aflat ca de sarbatori o sa functioneze si mocanita de la Moldovita. E aproape si merita sa incerci.Vacanta placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haine groase si incaltari calduroase, nu uita manusile si fularul!
Ah, era sa uit! Ia si manualul de Lb.romana, poate recuperezi din carente!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte de gramatica.happy

| stuff0happens a răspuns:

Nu-ti lua nimic