| anonim_4396 a întrebat:

Poate cineva sa-mi raspunda la o intrebare? am un tv tuner[avira] extern conectat la calculator si la un monitor Samsung si as dori daca se poate sa atasez un decodor digital[humax]pentru a vedea programele tv mai bine, acum pe analog se vad rau. decodorul e nou luat de la rcs cu cartela[humax digi+c]

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai depinde de conectica! Vezi ce intrari-iesiri au fiecare si cupleaza-le intre ele. Noi de unde sa stim?

| coltat a răspuns:

Decodorul [humax] are o mufa tv scart doua mufe jak audio si una video si o mufa pentru cablu antena[cable in] si o mufa micuta[spdif].tv tunerul are o mufa vga out una vga in o mufa pentru antena, o mufa s-video in, o mufa jak video in, o mufa jak audio in, o mufa jak line-in, o mufa jak audio-out iar monitorul are o mufa dvi-in si o mufa rgb-in.