| Boxter a întrebat:

Poate cineva sa răspundă la întrebările mele? Ce înseamnă când visezi ca omori ca sa te aperi? Când visezi cerul verde, urât de parca cineva la vrăjit?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa spun psihiatrii că visele în care omori pe cineva sunt destul de frecvente. Ca să complectez ideea aceasta, Mark Twain a fost ucenic pentru a deveni pilot de vapor pe Missisipi. Pe vremea aceea fluviul era dificil de navigat datorită obstacolelor, stâncilor subacvatice. Dacă nu le cunoșteai locația, vaporul eșua. Această ucenicie dificilă a făcut-o cu un căpitan de vas care se purta foarte urât cu el. Atunci spune Mark Twain, l-am omorât în 100 100 de feluri, în imaginație.
Un asemenea vis, la fel ca experiența lui Mark Twain sunt descărcări ale tensiunilor nervoase. Omorul respectiv este un semn că vrei să domini într-o situație reală, că vrei să preiei controlul, că vrei să scapi de ceva din trecutul tău, care te ține pe loc. Dacă învingea dușmanul era un coșmar foarte neplăcut. Dacă ai învins dta, rezultă că vei reuși să preiei controlul asupra vieții tale. Dramatismul din vise atrage atenția asupra problemelor îți transmite codat, fii atentă te afli într-un moment crucial de cotitură.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nimic, visele nu inseamna nimic, maxim scot la iveala niste ganduri de ale tale ascunse, atat

| sierra1 a răspuns:

Insemnă că ai un somn agitat

| Sn4k3 a răspuns:

Inseamna ca te gandeai la chestiile astea.