| LittleGenius a întrebat:

Poate fi trimisa o scrisoare anonima cuiva prin posta? Adica sa nu completez rubrica pentru expeditor. Mentionez ca stiu adresa exacta, vreau sa o expediez in aceeasi localitate, doar ca vreau sa-mi pastrez anonimatul. Va intalni scrisoare dificultati la sortarea corespondentei sau va ajunge la destinatar chiar si fara datele expeditorului?

6 răspunsuri:
| geop a răspuns:

De ce să o trimiţi anonimă dacă e în aceeaşi localitate? Nu mai bine te furişezi şi o pui în cutia poştală a destinatarului?

| LittleGenius explică (pentru geop):

Nu pot sa ma furisez tocmai asta e ideea. E foarte foarte greu. Locuieste undeva unde sunt prea multi oameni in jurul si zona e supravegheata. Si culmea culmilor! El are acces la camerele de supravegheate.

| geop a răspuns (pentru LittleGenius):

Atunci pune pe cineva sau fă-ţi curaj si pune-i scrisoarea în mână. Dragostea-pacostea asta.

| AgathaRo a răspuns:

Ganditi-va ca poate trimite ceva iarba/prafuri prin posta. Daca coletul va fi desfacut sa nu intre in belea.

| LittleGenius explică (pentru AgathaRo):

Nuuu in niciun caz, e o scrisoare de dragoste. laughing

| dorelmarc a răspuns:

O.expediezi.cu.adresa.care.nu.exista.
ex:str.are.pana.la.nr.100.si.tu.scri.120.