| UnOmAnonim a întrebat:

Poate să-mi spună cineva cum pot beneficia de serviciile Google pe telefonul meu Huawei? Va rog, fără Google Space.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Impaci cele doua firme: Huavei si Google.winking

| darrio2007 a răspuns:

Ai Petal Search.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea poți

| Brizbriz a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=install+google+services+huawei
stiu ce sa caut pe google, nu inseamna ca am Huawei, sau o sa imi iau vreodata, asa ca habar nu am *PRACTIC* cum se face, imi pare rau :P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, in primul rand trebuie sa dai neaparat downgrade la o versiune mai veche de software ce iti permite sa poti instala GMS (mentionez ca pe noile versiuni de update nu va functiona)
Uite un tutorial https://www.youtube.com/watch?v=3hx4UgB4XgQ
sau https://www.youtube.com/watch?v=1tMAcZhXdEM
Eu asa am reusit sa le instalat pe Huawei P40 Lite, dar asta acum 2 ani in 2020 cand il aveam, posibil sa functioneze si in prezent daca folosesti o versiune mai veche de software, dupa ce le instalezi poti sa faci actualizarile telefonului, nu se va sterge nimic dupa actualizare.