| blossomuwuwut a întrebat:

Posta romana

Mi a fost trimis un colet din Anglia acum 2 saptamani. Dupa cateva zile a ajuns in Romania. Codul de la track and trace merge si la royal mail si la posta romana, dar ambele site uri imi spun 2 lucruri diferite.

La Royal Mail scrie ca nu am fost acasa sa primesc coletul ieri, dar am vorbit cu posta locala si mi s-a spus ca acel colet nu a ajuns inca. Mai scria si ca ar fi trebuit sa primesc o hartie prin posta, dar nu am primit nimic. (sa ma anunte ca nu m au gasit acasa, si sa imi zica unde ar trebui sa ma duc sa imi iau coletul)

La posta romana scrie "avizat" si "programat pentru predare incepand cu aceasta data " (data de ieri)

Stie cineva ce inseamna asta? Sau cam cand as primi coletul, daca ati mai primit ceva prin posta romana?

ms

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Lasa prostiile alea de pe siteuri.
Postasul iti va lasa un aviz in cutia postala cand coletul va fi primit deja la posta. Daca ti-a pus avizul in usa cum se mai face in unele sate numite oras, iar vecinii ti-au "zburat" foaia, mergi la oficiul postal de care apartii si intreaba. Sa ai CI la tine.