| Bogdan_Virginia_Mirela_1964 a întrebat:

Pot cumpara benzina cu vaucere de vacanta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate legal, acestea se folosesc doar pentru plata serviciilor turistice si numai la firme autorizate. De altfel compania petroliera de la care ai cumpara nici macar nu poate deconta, asa ca nu o sa primeasca vaucherul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Voucherele de vacanta sunt pentru cazarea la hoteluri, moteluri si pensiuni, care le accepta bineinteles, dar sub nici o forma NU sunt pentru benzina.

| alex15ccc a răspuns:

Da, mergi la o benzinarie mai mica si incearca sa te tocmesti

| Fancyuiop a răspuns:

Mnu...voucherele de vacanță sunt de vacanță iar cele de benzină de benzină.