| katalinu26 a întrebat:

Pot face sa se stinga pc-ul dupa un anumit timp?

7 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Da. copie programelul asta http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=34953&t=0&i=1 ii pui tu la ce ora sa se stinga. are mai mult optiuni

| FlorinDiablo a răspuns:

Ia programul PC auto showt down selectezi ora si se inchide se restarteaza ai mai multe optiuni.

| SQueeZer a răspuns:

Sau mai simplu scrii in Run :
"shutdown -s -f -t 3600" fara ghilimele iar in loc de "3600" pui timpul pe care il vrei tu ( in secunde )!

| Casualties a răspuns:

Cum adica " Pot face ". Ma rog. Daca ai ventilator la el nu iti explodeaza si daca il lasi o luna. Sunt unii care nu au ventilator, si daca nu ai ventilator si il lasi mai mult de 5-6 ore, poate exploda... Funda!?

| LaYeR a răspuns (pentru Casualties):

Nu se poate, calculatorul are un termometru care monitorizeaza temperatura mereu si daca aceasta sare de 55 de grade (cred) se opreste.

| epiktor a răspuns (pentru LaYeR):

Exista o setare din bios care te lasa sa ii pui temperatura maxima de 95 de grade. Iar de putut se poate programa calculatorul sa se opreasca cu anumite programehappy. google-it si ai sa veziwinking

| ale3xa a răspuns:

Da il poti face sa se stinga dai la control panel power options si acolo
il programezi tu dupa cat timp vrei sa se stinga