| anonim_4396 a întrebat:

Pot juca un joc care are la cerinte recomandate procesor 2 core duo E6600 2.4 ghz cu un procesor Intel celeron single core de 3 ghz?

Răspuns Câştigător
| ManuelNeuer a răspuns:

Din pacate, procesoarele single core nu au aceeasi putere decat un dual core.Un procesor singlecore este acel procesor cu un singur nucleu, iar unul dual core(cum este Intel Core 2 Duo)are 2 nuclee.Valoarea initiala a unui Intel celeron single core 3. 00GHz este echivalenta cu una a unui core 2 duo de 1.4 GHz(ceea ce nu exista). Rezulta---2.4 GHz=4.8 Intel celeron single core.Din nefericire, jocul nu suporta procesorul tau, dar daca ai specifica mai exact jocul si toate CERINTELE tale (Placa Video, Memorie RAM, Hard Disk) as fi mai explicit in situatia ta..Nu conteaza doar procesorul, conteaza toate piesele. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda? big grin

| CatalyN4 a răspuns (pentru ManuelNeuer):

Ma refeream la fifa online 3...

| CatalyN4 a răspuns (pentru ManuelNeuer):

Pe laptop imi merge foarte bine dar am un pc mai vechi pe care vreau sa-l fac pentru jocuri gen : fifa, pes, lol, etc..ma poti indruma catre ceva anume?

| ManuelNeuer a răspuns (pentru CatalyN4):

Cred ca da...Dar mai intai adu-mi o specificare si anume:
Calculatorul ti-l vei lua cu toate piesele in el(vei cumpara PC nou) sau vrei sa ti-l construiesti din piese? Astept raspuns.

| CatalyN4 a răspuns (pentru ManuelNeuer):

Vr sa-l construiesc din piese... ma poti indruma catre o placa video? Ceva pentru fifa / lol / samp etc...

8 răspunsuri:
| 8imal a răspuns:

Da

| ManuelNeuer a răspuns:

Fifa Online 3 este un joc care nu poate fi jucat de cei din europa/america.Este un joc facut in Asia.Chiar daca cunosti limba, vei intampina dificultati (precum lag) deoarece conexiunea dintre europa si asia de internet este foarte slaba..Chiar daca iti va merge perfect, va afecta conexiunea jocului cu ceilalti jucatori si asta rezulta o incurcare de internet numita ISPHP in care rezulta un domain(IP)strain cu un IP Strain rezulta o posibila afectiune moderata a internetului, ceea ce poate duce la probleme cu modemul de internet sau cablul de internet. Daca risti, poti ramane fara internet. Sper ca te-am invatat mai multe despre acest joc facut in Asia.

| CatalyN4 a răspuns (pentru ManuelNeuer):

S-a creat pentru el un fel de patch in lb. engleza pentru europeni... in curand va aparea si client pentru europa

| ManuelNeuer a răspuns (pentru CatalyN4):

E un patch doar de engleza.Nu si clientul de europa.Cand va aparea clientul de europa, atunci il vei juca fara lag, cu conexiunea buna