| Mircionia a întrebat:

Pot merge la piscina dupa 5 zile de cand mi-am facut tatuajul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,asa e la inceput

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu. Se recomanda 3 saptamani de pauza. Vezi aici:
http://authoritytattoo.com/new-tattoo-and-swimming/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as risca, daca tot l-ai facut macar mai stai si tu daca vrei sa arate bine, banuiesc ca e si permanent deci nu prea ai vrea sa se strice

| Mircionia explică (pentru anonim_4396):

Este normal sa am mancarimi si sa se formeze o cojita deasupra

| Mircionia explică (pentru anonim_4396):

Si daca se vede putin sters e normal?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mircionia):

Da,asa e la inceput

| Ionut58282856 a răspuns:

Perioada de 7-10 zile e primordiala, cum o sa il ingrijesti asa v-a arata. Deci eu iti recomand sa mai astepti daca vrei sa fie cum e tatuat. Depinde de tine daca vrei sa mergi sau nu dar mi-am dat seama ca asta ai vrut sa afli mai exact

| Mircionia explică:

Si este normal daca ma mananca sau ustura putin si s-a format o cojita pe tatuaj