| Anonim34231 a întrebat:

Pot trasporta prin WizzAir, in bagajul de mana, baterie externa pentru telefon cu 1000mAh Li-Ion, baterii mici pentru camera foto sau pentru ceas de perete( Alkaline ) si cate bucati pot, briceag (am citit undeva ca se poate ca il pot preda companiei aeriene iar cand ajung la destinatie, mi se da inapoi)?

5 răspunsuri:
| ImUnlord a răspuns:

De bateria externa nu stiu ce sa zic... Dar nu, birceagul nu ti-se returneaza.

| Anonim34231 explică (pentru ImUnlord):

Bun si de bateriile alea normale? Ce se pune in telecomanda de exemplu? Am nevoie de ele pentru camera mea foto. (sunt alkaline nu li-ion)

| ImUnlord a răspuns (pentru Anonim34231):

Nu, acelea iti spun sigur ca nu sunt permise, deoarece daca le faci o gaurica, oricum si le freci intr-un anumit fel, iau foc.

| Anonim34231 explică (pentru ImUnlord):

Pai nici alkalinele?! Hai ca inteleg ca fara li ion. ce pnm, nu imi da voie nimic wizzairu asta sa trasport.

| ImUnlord a răspuns (pentru Anonim34231):

Nu cred ca ii intereseaza ce fek de baterii sunt. Dar dupa ce ajungi pe aeroport, la destinatie intreaba de un supermarket daca nu te grabesti. Acolo sigur vei gasi.