| Klller2005 a întrebat:

Poti face bani daca ai o pagina de Facebook si daca ai multe aprecieri si like-uri?

1 răspuns:
| DryIce a răspuns:

Da. 1 euro la 1000 like-uri parca sau nici atat. Muncesti enorm la boti sa iti faca like-uri de nu merita munca la cat de putin scoti. Nu-s ei prosti. Dar faza cu paginile nu e pentru like-uri numai, e si pentru reclame. La reclame tot asa scoti 1 euro/1k si daca aduni toate reclamele si like-urile scoti la 1000 views/likes de 10 ori atat, adica 10 euro/1k si daca atasezi multe reclame si mai mult. Sincer atata munca si degeaba pentru nimic eu zic ca nu merita. Cu efortul care il faci aici mai bine te angajezi si scoti mai mult si muncesti mai putin. Numa cand te gandesti cate servere trebuie sa tii deschise sa faci like-uri. In fine. Faza cu serverele tale nu costa decat curent, dar daca platesti la boti online nu scoti cat investesti. Again dupa cum spun si ei, ori faci treaba asta la scara mare/enorma ori nu mai faci deloc. Nu merge cu 1 pagina ci cu sute sau mii de pagini. Ei zic ca faci bani numai daca ai un "imperiu" de ad-uri si pagini.