| Joker3134 a întrebat:

Poti sa ai probleme de sanatate din cauza grăsimii si la 22 de ani?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Și la 5 ani poți avea probleme dacă ești obez

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poți la orice vârstă, dacă ai în exces.
Aceste probleme poți să nu le simți dar să îți pericliteze sănătatea în timp.

| Frank51 a răspuns:

Evident. Asta daca ai peste 100kg.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu, de la 22 de ani poti deveni obez fara griji.

| Iote a răspuns:

Si de la 2 ani, nu numai 22 sau 62. Grasimea nu este sanatoasa la nici o varsta.

| ziftode a răspuns:

Si eu era sa te iau rau peste picior, aici nu esti la scoala sa zici ca:
"cei patru evanghelisti sunt 3, Luca si Matei"
nu poti sa folosesti varsta ca scuza ca iti e lene sa tragi sa scapi de grasime, grasimea face probleme la orice varsta si hai sa iti spun cateva "mici"
-hipertensiune = dormi prost, nu poti sa bei (cred asta te convinge), nu poti sa consumi cofeina (nema cafea, cola, energetizante), nu poti sa mergi la dentist pentru o extractie, poti sa faci atac cerebral, etc.
-dureri de coloana, alea sunt CRUNTE, nu poti sa mergi, nu poti sa te duci la WC
-probleme cu inima... NU POTI SA DAI LA BUCI (daca nici asta nu te convinge, nu mai stiu ce)
etc. (si multe altele)

| Rihhana1 a răspuns:

Incearca sa mananci mai multe salate si sa faci sport.

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Clar, problemele de sănătate le poți avea la orice vârstă deoarece grăsimea aceea o obosește organismul, încearcă să ții o dietă și fă mișcare cât mai multă pentru a nu scăpa și mai mult situația de sub controlwinking Multă sănătate!

| Nookoo a răspuns:

Depinde cata cantitate de grasime corporala ai, grasimea este sau nu multa si in functie de raportul greutate/inaltime, daca ai grasime in general pe burta, pericolele apar daca ai in circumferinta abdominala peste 95 cm. Exista pe internet mai multe site-uri unde poti calcula indicele de masa corporala si iti pot spune daca esti in parametri normali, supraponderal sau obez.Recomand doctor.info.ro pentru mai multe detalii