| anonim_4396 a întrebat:

Poti slabi de la fumat? vreau niste detalii.

6 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Teoretic se poate, practic nu prea slabesti. Iar, cand te lasi de fumat de ingrasi.
Nicotina este stimulent, impinge sistemul nervos sa functioneze mai repede decat in mod normal si deci si metabolismul se accelereaza (sistemul nervos coordoneaza tot organismul). Cnad te lasi de fumat, sistemul nervos isi revine la normal iar metabolismul se incetineste si el, si, automat te ingrasi. Ne fiind un stimulent foarte puternic, nu te ajuta prea mult sa slabesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Dark13 a răspuns:

Nu poti dar poti face dependeta

| ROZzMania a răspuns:

Da slabesti! dar iti afecteaza organismul iar grasimea tot se pune pe vene asa ca mai bine nu incerca. Fumatul iti poate lua viata.

| Adautza a răspuns:

Da slabesti foarte mult mai mult de 10 kg iar fumatul iti ingraosa sangele si venele cea ce nu e bine

| florinmsp a răspuns:

Mai bine fa miscare daca vrei sa slabestistraight facesi lasa fumatu ca nu te ajuta la nici un slabit poate unele persoane slabesc de la fumat ca nu mananca si fumeaza dar cat poti face asta? Daca vrei sa mori mai repede fumeaza daca nu...stii ce ai de facut