| metalman a întrebat:

PROBLEMA EBAY!
Deci, acum cind v-am captat atentia va spun problema. Am cistigat un produs de 200 de dolari la licitatie pe Ebay(din UK) si i-am spus seller-ului ca platesc in 2 zile(adica luni cind se va deschide banca. bla bla bla. zis si facut) In aceste 2 zile cit am mai intrebat de produs, el imi raspundea. totul era ok. Am platit deci Alaltaieri. Si pina azi, i-am trimis 4 mesaje. Dar parca e mort... am in vedere ca nu mai raspunde...si vad ca nici nu apare informatie ca ar fi trimis produsul. Este foarte straniu.
Acum e clar, Am platit prin Paypal, in caz de ceva Pot intoarce banii inapoi. Dar am o intrebare. Cum ziceti, inca cit sa mai astept? Sa deschid acum CASE? sa-mi cer banii? Sau sa mai astept citeva zile? VA ROG SA RASPUNDETI DOAR CEI CE STIU, fiindca nu dau funda! Nu postez, ca sa va dau funda, postez pentru SFAT! ROG SERIOZITATE! Multumesc! Cei ce ma ajuta, VA multumesc din suflet!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Man, regulile EBAY sunt clare:
----
Here’s how to get your money back:
1. Go to My eBay
If your item hasn’t arrived or isn’t as described, go to My eBay, find the item in your purchase history, and select return or item not received within 30 days of delivery.
2. Not resolved? Let us know
If your issue’s not resolved in 3 business days, contact us.
3. We’ll get your money back fast.
You’ll hear from us in 48 hours.
===
Oricum ai pe saitul lor toate răspunsurile la întrebările tale: http://pages.ebay.com/ebay-money-back-guarantee/questions.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-au dat banii inapoi dupa 2 saptamani.A treia saptamana a aparut si pachetul.
Asteapta si tu cateva zile.Nici eu nu raspund celor care devin sâcâitori.

| DenisaO a răspuns:

Din moment ce nu raspunde, eu zic sa mergi sa iti iei banii.

| Dumitrescu_Claudiu_1999 a răspuns:

Dureaza si 1 saptamana(doar zile lucratoare). Asteapta!