| anonim_4396 a întrebat:

Proiect la muzica? sad A m de facut un proiect in care sa prezint povestea unei creatii concepute de compozitori italieni din secolul al 19-lea
de ex.: Gioacchino Rossini cu opera "Barbierul din Sevilla"
Gaetano Donzietti cu operele "Lucia di Lammermoor", opera bufa "Don Pasquale", etc.
Giuseppe Verdi, creatorul operei nationale italiene: "Nabucco", "Trubadurul", "Rigoletto", "Traviata", "Aida", "Othello"

Am cautat pe internet dar nu am gasit nimiccrying nu e o tema! e un proiect pe care am promis ca il predau (nici macar nu imi da nota, dar am promis ca il fac )
Dau funda celui care gaseste ceva si ma poate ajuta crying

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De curiozitate: unde anume "pe internet" ai cautat? Pe Hi5? Pe Facebook?
Daca tastezi pe GOOGLE numele acestor compozitori, gasesti peste 300 000 de pagini.