| mgtow a întrebat:

Pt cei care merg cu trenul si cumpara bilete online: ce vrea sa zica la o ruta in care trebuie schimbat trenul de ex Buzau - Timisoara Nord (nu e direct) si se afiseaza: Buzau - Bucuresti nord cu IR 5896 / Bucuresti Nord - Timisoara Nord IR 8976
in dreapta biletului pune cu vag dir tr 5896, in unele ocazii apare asa:

http://informaremt.cfrcalatori.ro/....../rute.aspx

In punctul 10 pune doar la o ruta, la punctul 11 apar la ambele rute eu nu inteleg smecheria nu ma dau jos din vagon pentru ca ma prinde singur spre Timisoara indiferent ca pune vagon direct la o ruta sau la ambele rute?

3 răspunsuri:
| WholeWorldHelper a răspuns:

Bună.

Dacă te referi la codul acela, este vorba despre numărul trenului. Dacă nu am înțeles eu bine întrebarea ta îmi cer scuze, și te îndrum să suni la InfoCFR: 021. 9521

O zi frumoasă!

| mgtow explică (pentru WholeWorldHelper):

Daca vag tr dir 7897 de ex vrea sa zica ca acele vagoane se prind de trenul care merge in Timisoara nu?

| WholeWorldHelper a răspuns (pentru mgtow):

Exact.