| grigor3 a întrebat:

Rasa extraterestra pentru voi nu inseamna orice forma de viata de pe alta planeta? ca daca erau extraterestrii aia de ii vedem in filme de unde stim ca arata asa daca nu i-am vazut? ce sens are?

12 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Esti sigur ca exista? O fi dar mie nu mi-a aratat nimeni in fata unu sau sa imi spunal uite merge pe drum.Doar oameni de stiinta poate stiu daca exista cum arata eu una cred ca sinu daca sunt nu o sa stim nu o sa ii vedem si nu o sa traim alaturi de ei niciodata

| Sn4k3 a răspuns:

Normal ca e orice forma de viata de pe alta planeta.

| mudokins78 a răspuns:

Ştim cum arată!
Doar au fost filmaţi si de paza de coastă din Mexic!
Ruşii la fel
Americanii la fel
Sunt printre noi, dar suntem prea ignoranţi să vedem ce se întâmplă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Extraterestrii exista! Au iesit oameni pe luna cu microorganisme, bacterii etc. Au trimis pe Curiosity pe marte dar au pus mana pe el sau tot e praf pamantean prin interior si tot a fost trimis la pachet.

| Jo17 a răspuns:

Extraterestri nu exista, asa cred eu.
Numai asa au pus extraterestri in filme, fupa imaginația lor

| BlackRose03 a răspuns (pentru Jo17):

Serios? straight face
Universul e in continua expansiune,exista miliarde de galaxii ce contin miliarde de stele si pe langa acele stele se afla planete.
In Univers exista probabil milioane de planete cu o atmosfera similara Pământului. Extraterestrii nu trebuie sa fie neaparat forma de viata inteligentă,pot exista si sub forma de bacterii.
Doar pentru ca suntem primitivi dpdv al tehnologiei si nu am vazut vreodata extraterestrii pe motiv ca planetele precum Pământul se afla la zeci, sute, mii si milioane de ani lumina distanta de noi ai certitudinea ca nu exista?
Scuze, dar persoanele care nu cred in existenta extraterestrilor pentru ca nu exista dovezi sau n-au vazut vreunul mi se par lipsite de cunostinte.
Noi nu am ajuns in alte sisteme solare sau galaxii si esti atât de sigur ca e imposibil sa existe.
Nici gaura neagra n-o vezi, dar stii ca undeva departe si in centrul altor galaxii exista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackRose03):

The phermi paradox. Inainte sa ajungem pe alte planete ne bubuim aici intre noi. (si marte candva o fi avut viata, au gasit si niste substante toxice la sol deci poate au avut si ei nucleare).

| Jo17 a răspuns (pentru BlackRose03):

Hmm. Eu nu cred deloc nici ce zice NASA.

| BlackRose03 a răspuns (pentru Jo17):

Deci crezi ca din miliardele de planete din Univers a noastra e singura care are forme de viata.Inteligent...

| Jo17 a răspuns (pentru BlackRose03):

Exact.

| Rby_Roby_1998 a răspuns:

Nu ai nici o certitudine daca exista sau nu. Dar iti poti pune intrebarea chiar tu, care ar fi posibilitatea sa fim doar noi (singurei) in aceasta galazie? (ca sa nu mai vorbim si de univers) Eu suunt de parere ca exista, dar ca tehnologia lor este mult mai avansata decat a noastra iar capacitatea lor mentala si fizica este mai dezvoltata. Ca sa iti raspund si la intrebare, sunt de parere ca orice film este facut dupa gandirea si plasmuirea fiecarui candidat (regizor). Fiecare il vede cum crede el, incercand sa para cat mai perfect. Cine stie, poate in 300-400 de ani, se vor gandii sa ne faca o vizita.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Rby_Roby_1998):

Te-ai gandit ca pot fi niste "terestrii extraordinari" acesti extrateresrtii? te-ai gandit ca pot exlora universurile, inclusiv Pamantul, sub forma de holograme inzestrate cu "clona" constiintei acelor indivizi-exploratori?