| whoopty2 a întrebat:

Recent am fost repartizat la un liceu si as dori sa aflu si eu ce colegi am.
Ce pot face?

Răspuns Apreciat de Editori
| Popa482 a răspuns:

Am fost în aceeași situație ca și tine, însă am rezolvat-o super-simplu (nu te va adăuga nicio dirigintă/diriginte în grupul clasei, acesta este făcut de către elevi): îți creezi un cont de Instagram, iar în descrierea contului tău adaugi numele liceului la care te afli(eventual și profilul). 80% dintre „boboci" își pun în profil liceul la care sunt. Chiar dacă nu au pus profilul la care sunt don't be si și întreabă-i la ce profil sunt, iar dacă nu sunt pe același profil ca și tine îi rogi să te ajute să îți găsești colegii întrucât e posibil să îi cunoască și pe cei de la alte profile. Spor la căutat happy

| whoopty2 explică:

Pai si cum ii pot cauta?

| Popa482 a răspuns:

Îți apar la recomandate oameni de la tine din județ dacă începi să urmărești 2/3 oameni, pe baza lor îți apar alții și tot așa

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

întreabă-i folosind codurile de concurs, asociate

| Zuzu1991 a răspuns:

Cred ca nimeni nu stie ce colegi ai, clasele se fac, inainte de inceperea scolii, si cred sincer ca nu sta nimeni sa sorteze nimic dupa nici un criteriu in afara de numar de fete proportional cu nr de baieti per clasa in functie de cate fete si cati baieti au intrat la liceul ala

| Feri5 a răspuns:

Pe TPU nu stie nimeni ce colegi ai. Vei fi adaugat in grupul clasei de diriginte si apoi vei afla.