| Werry a întrebat:

Rog răspuns repede.

Vineri am trimis 55 de euro de pe PayPal pe card, însă nu am confirmat cardul, din câte am înțeles iau 1, 5 euro de pe el, iar ei trebuie să mă duc la bancă și să cer extras de cont, in fine...nu prea am chef să mă duc,banii pot intra și fără confirmat cardul? I-am trimis vineri și încă nu au ajuns.

Încă ceva, sunt din Sibiu, însă la profil în loc de Sibiu,din greșeală am scris Subiu, are vreo relevantă, de-aia poate nu intră bani?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu ai pus cardul in paypal si nu ai inca contul verificat de Paypal si activat, banii sunt in paypal, nu pe cardul tau.
Nu, banii nu pot intra nicaieri, atat vreme cat Paypalul nu te-a verificat!
Da, are relevanta absolut toate infrmatia gresita, declarata in paypal, depinzadn de ea legalitatea si activarea contului, pentru ca vei fii verificat.

| laeimbrea a răspuns:

Salut, bani trebuie să fie tot in paypal, atâta timp cât nu ai confirmat cardul, nu ai un card atasat la contul de PayPal.

Cat despre greseala, trebuie să te asiguri ca ai scris toate datele corecte, ai o poza de profil, pentru că ei iti verifica contul si daca ai toate astea o sa vada ca nu este un cont fake.

| Werry explică (pentru laeimbrea):

Cum pot retrage banii din tranziție? să pun pe alt cont

| Werry explică (pentru laeimbrea):

Am un card atașat dar nu verificat...+banii i-am dat prin transfer, gen banii i-am primit înainte de la cineva și i-am transferat pe card, însă nu e vericat

| laeimbrea a răspuns (pentru Werry):

Nu stiu asta dar dacă nu e confirmat cardul, nu poti sa scoti bani.