| anonim_4396 a întrebat:

Rusa se cauta? As vrea sa invat rusa, dar face din limbile rare care se cauta cum e japoneza sau turca?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se cauta la rusi in general si e o limba putin comuna prin lume.

| Tibi45 a răspuns:

Da, limba rusa are cautare, deoarece fiind o limba slava se aseamana cu unele limbi din categoria sa, iar in alta ordine de idei, Rusia fiind si ea o mare putere militara si economica (alaturi de SUA; China; Anglia; Germania:Franta), nu strica nimanui sa o cunoasca, mai ales daca este interesat de aceasta problema. Se preda si in facultati (de ex. la Universitatea de Vest din Timisoara), se poate incerca si ca autodidact, dar atentie mare, deoarece are o gramatica complicata.
Numai bine si mult succes intr-o eventuala abordare.

| BzoneELC a răspuns (pentru Tibi45):

Bine fa ce vrei dar da-mi funda

| BzoneELC a răspuns:

LASATE ca rusa nu se cauta! Invata engleza

| anonim_4396 explică (pentru BzoneELC):

E obligatoriu ca toata lumea sa invete engleza! Era bine si o limba rara.

| BzoneELC a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai gandeste-te la ce-ti poate ajuta o limba care se vorbeste decat in tara ei natala