| Evelinmariaa a întrebat:

S-a confruntat cineva cu alopecia și știe vreun tratament care da rezultate? Am 19 ani și am încercat foarte foarte foarte multe tratamente de la diferiți medici dermatologi și au rezultate doar pe moment...

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Era inainte o metoda, depasita acum, dar care imi zicea un frizer batrin ca dadea rezultate, dar ca sa o folosesti, trebuia sa te "doara" alopecia destul de tare, caci presupunea a pisa catei de usturoi si a te da cu acel ulei in locul unde a cazut parul, deci e clar ca mirosul dadea de gindit, si doar daca iti pasa de alopecia ta, faceai tratamentul. Azi e mai usor, iei usturoi sub forma de pastile, e la orice farmacie, de trei ori pe zi cate una, si in cateva saptamini vezi efectele. Eu am incercat cateva luni si a functionat. Insa sa nu te astepti sa si tina, nu exista tratament pentru alopecie care sa faca sa dispara problema cu totul, problema va disparea doar pe parcursul tratamentului.