| DeeaCarmen a întrebat:

S-a dat vreo informatie cat timp o sa tina acest lock down?

Pe noi ne-a pus sa lucram de acasa pana pe 3 aprilie, dar ma gandesc ca el tine mai mult timp si de la munca nici o informatie nu avem de prelungire a perioadei

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista vreo informatie si nici nu este posibil sa fie. Actuala de urgenta tine pana pe 15 aprilie inclusiv si eu cred ca o sa fie prelungita, avand in vedere ca este posibil ca varful pandemiei in Romania sa fie in jurul sarbatorii de Pasti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu citeste nimenii viitorul... daca e sa ne luam dupa alte tari probabil cam 2 luni va tine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Starea de urgență este pe 30 de zile.
Apoi se decide din nou.

| Frank51 a răspuns:

Asta pentru ca nu stie nimeni cum va evolua situatia. Cu siguranta va dura cel putin 2-3 luni pana numarul de infectati se stabilizeaza sau scade, deci pana in Mai-Iunie orice plan am avut cam pica.

| johnnny123 a răspuns:

Nu s-a dat nici o informatie pentru ca nimeni nu are de unde sa stie cat va dura. Mai mult ca sigur ca toate termenele se vor prelungi atat cat va fi nevoie.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Păi cum să aveți informații dacă nimeni nu știe ce o să se întâmple nici măcar până mâine?

| Dragosdoar a răspuns:

Ce lucrezi.

| DeeaCarmen explică (pentru Dragosdoar):

Developer, adica programator