| Mihai651 a întrebat:

S-a descoperit leacul pentru stres? cum de noi am fost in stare sa descoperim teoria evolutiei dar nu si leacul pentru stres?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La noi s-a descoperit si se foloseste deja antidotul cel mai eficace impotriva stressului: LENEVIREA. big grin

| Vvistula a răspuns:

E una dintre cele mai bune intrebari puse, pai nu s-a descoperit leacul pentru stres pentru ca din asta traiesc majoritatea psihologilor. Nu cred ca o sa existe si daca ar fi, ar fi un drog.

| DeathIncarnate a răspuns:

Teoria evolutiei, a fost evidentiata cu mult inainte sa apara asa-numitul „stres".
Eu stiam de pastile din plante care mai diminueaza stresul zilnic

| Mihai651 explică (pentru DeathIncarnate):

Deci, inainte de teoria evolutiei sa se fi aflat nu exista boala asta de stres? adica nu o aveau oamenii? inca nu evoluasera destul?

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Mihai651):

Era si atunci mai mult ca sigur, dar nicidecum ca in zilele noastre.
Nu degeaba este supranumit Stresul ca fiind: „Boala secolului XXI"

| Mihai651 explică (pentru DeathIncarnate):

Aaa,deci nu era bagat de seama cum ar fi? era cao julitura? dar tot n-are sens de ce nu s-a descoperit imediat un remediu sigur?

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Mihai651):

Sunt total de acord cu tine.
Dar la fel de bine puteam sa ne intrebam de ce nu s-a descoperit leacul pentru Cancer?
Stresul in multe cazuri duce la complicatii si la Cancer.

| Stardust1994 a răspuns:

Ne gândim prea mult la ce ne lipsește și prea puțin la ceea ce avem.Lipsa de recunoștință, corectitudine și o relație deficitara cu noi înșine. ..toate astea duc la stres inevitabil. Dumnezeu nu ne da mai mult decât putem duce!