| Iabadabahu a întrebat:

S-a facut cont pe facebook cu tot felul de persoane, unde se spun chestii despre ei. ( cred ca ati vazut si voi pagini de genu ). Chestia e ca s-a ajuns la politie, iar politia vrea sa afle cine a facut contul, poate afla politia, adica daca contul e sters, emailul dupa care s-a facut. Poate afla IP-ul sau altceva dupa care sa ii dea amenda sau altceva. Si mai ales ce se poate intampla, care ar fi amenda, sau consecintele?. Prietena mea o sa aiba mult de suferit. Va rog sa raspundeti, funda imensa.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa speram ca se va descoperi pentru ca prea a devenit Facebook un camp de batalie pentru toti frustratii.
Dupa parerea mea, atunci cand cineva isi instaleaza internetul, ar trebui sa i se faca, mai intai, un test de inteligenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca da.
cel putin 10 ani de puscarie ii doresc pentru ce a facut...

| xXAn0nymXx a răspuns:

Da normal ca afla ca se uita in baza de date de la facebook si ii afla ip-ul ii afla tara de unde a fost facut ii afla orasul ii afla ora si data totul se afla iar amenda o sa fie usturatoare pentru ca a incalcat dreptul la viata privata a unu om postand chestii despre el fara acordul acelei persoane.Amenda record de 22, 5 milioane de dolari este prima aplicată de FTC pentru nerespectarea vieţii private pe Internet.dar sa nu se gandeasca ca o sa ia 10 mil de dolarilaughing e un record dar vreo 1000 lei noi (10 milioane vechi) tot o sa primeasca si s-ar putea sa fie data si in judecata citeste mai mult pe site-uri cauta pe google "amenda pentru incalcarea vietii private" si o sa gasesti raspunsuri

| bozoglud a răspuns:

Nu o sa se descopere

| IoanaCandy a răspuns:

Stai putin, te referi la un cont din acela in care pui poze(amuzante)despre o persoana pe care o urasti? Daca da, Si eu am facut o pagina din aceea, si s-a agravat problema straight face Dar stai linistita, nu s-a aflat.Nu e in interesul politiei sa caute in gaura de sarpe dupa un amarat de e-mail happyLa mine nu s-a descoperit happy