| anonim_4396 a întrebat:

S.C. INDRA RECRUITMENT COMPANY S.R.L.stie cineva de aceasta firma? pare putin cam suspecta e inregistrata la O.R.C ARAD numa de pe la mijlocul luni decembrie anul trecut. daca este cineva din Arad si stie ceva despre aceasta firma rog sa imi spuna si mie!

76 răspunsuri:
| ancaoana81 a răspuns:

Si mie mi sau parut suspecti cand le-am spus ca i-am cautat la O.R.C si figureaza inregistrati numai de anul trecut din decembrie.mi-au raspuns ca si ce daca sunt numai de anul trecut ca nu le trebuie 10 ani vechime si-au vb asa cam ciudat cand i-am intrebat. daca este cineva care a plecat cu ei pana acum as vrea si eu sa imi raspunda

| Mucadis_Cadir_1963 a răspuns (pentru ancaoana81):

Si mie mi s-au parut suspecti.

| ancaoana81 a răspuns:

Multumesc frumos pentru sfaturi.eu nu am ajuns la ei, dar aceleasi acte mi le-au spus si mie.si mi-au spus ca imi garanteaza ca in max 30zile este plecarea.mie mi au parut suspecte cand le-am intrebat de ce cer asa de multi bani si cand le-am spus ca la O.R.C. sunt inregistrati numai din decembrie anul trecut. daca mai stiti altfel de firme TEPARE VA ROG SA MAI POSTATI!

| ancaoana81 a răspuns:

Domeniile sunt diversificate totul depinde de experentia persoanelor si de dorinta lor de munca. Actele necesare pentru inceput sunt :
- C.V+Poza
-Copie acte studii "calificari"
-Taxa dosar 15 Ron in contul RO81INGB0000999900899225 contul este deschis la ING sa mentionati ca este taxa dosar.

Plecari se fac pe tot parcursul anului.am mai gasit o firma astia nu cer numa 15lei.nu am vb cu ei inca dar le-am trimis email si mi-au raspuns ca la ei nu mai trebuie alti bani. daca vrea cineva sa incerce sa ma anunte si pe mine.

| ancaoana81 a răspuns:

Va rog sa nu mai sunat-ti la nr care l-am afista pe ecran pentru ca nu mai este al meu

| sebiuci a răspuns:

Ai un CUI sau alte date de identificare?

| Ionut26 a răspuns:

CUI=31001200. Cred ca este o teapa. Am sunat si eu la ei si mi se par suspecti

| Emil_Manolache_1989 a răspuns:

Asta as vrea sa stiu si eu ..pt am fost la Arad si am platit 4 contracte de munca. syuma a 5mil contractu. in schimb au spus cxa contractu va veni in cel mult 30 zile. acum nu-s, sper sa nu fie teapa.

| Emil_Manolache_1989 a răspuns:

SALUT. EU am aproximativ o luna de cand am depus actele la acesta firma din Arad, si astazi mau sunat, si mau intrebat la ce munci ma pricep. lea-m zis ca la mai multe, in schimb au zis ca vor trimite dosarul meu la agajator, ea-m intrebat cand o sa-mi vin acontractu, si au zis ca nici ei nu stiu sigur,, acum nu-s ce sa mai cred. asta e nr meu daca vreti sa ma contactati. 0748218545

| Emil_Manolache_1989 a răspuns (pentru Emil_Manolache_1989):

Nu va mai duceti la Arad e o firma care trage tepe la greu. eu am trei luni jumate si nu am plecat. nu mai credeti in vb lor pentru ca sunt niste lingusitori. este teapa curata. va rog nu mai sunati pe nr afisat...

| mariana2012 a răspuns:

S.C. INDRA RECRUITMENT COMPANY S.R.LO.R.C ARADdaca este cineva care a plecat cu ei pana acum as vrea si eu sa imi raspunda si mie!

| Emil_Manolache_1989 a răspuns:

E teapa curata cu firma asta de la Arad. nu va mai duceti acolo ca pierdeti banii degeaba. eu unu am fost si mi-am luat teapa. nu mai sunati pe nr afisat. vo rog frumos

| mariana2012 a răspuns:

Una ziua!
Sunt si eu unul dintre cei care am dat bani firmei Indra Recruitment Company din Arad pentru obtinerea unui loc de munca in Germania. daca este cineva din Arad si stie ceva despre aceasta firma rog sa imi spuna si mie!

| Maria_Andra_1988_ahWV a răspuns (pentru mariana2012):

Si eu am luat teapa hai sa vb pe facebooku meu marianadeak va astept

| Marinescu_Ionel_1977 a răspuns (pentru Maria_Andra_1988_ahWV):

Si eu am platit la firma asta ma poti gasi aici https://www.facebook.com/ionel.marinescu.56

| marioboy82 a răspuns:

S.C. INDRA RECRUITMENT COMPANY S.R.L este o mare teapa... firma se gaseste in mai multe orase din tara cu nume diferite dar la baza tot S.C INDRA S.R.L

| marioboy82 a răspuns:

Va atasez cateva numere de telefon de la compani din mai multe orase care sunt tepe:
Timisoara: 0769.738.735; 0741.700.939; 0734.363.275; 0762.874.970; 0757.492.389
Arad: 0754.267.168; 0764.724.930; 0754.268.848; 0720.230.694;
Calarasi: 0745.917.361; 0720.797.294
Bucuresti: 0741.318.355; 0720.878.233; 0732.240.646; 0039.349.347.57.91
cand mai gasesc numere va mai anunt o zi buna.

| Medox a răspuns:

Sunt tepariii...

| smile123 a răspuns:

Daca s-a facut plangere penala impotriva firmei, cum se face ca firma functioneaza in continuare si se incheie contracte de mediere? In mod normal daca ceva nu era in regula firma ar fi trebuit sa fie inchisa. Nu?

| costi66 a răspuns (pentru smile123):

Ca la noi la nimeni, nu mai raspund la nici un nr de telefon!

| smile123 a răspuns:

Eu sunt din oradea si in 18 iunie mi/am depus dosarul la indra srl si in momentul in care am platit mi/au zis ca plec in 2 saptamani.Bineinteles ca nu am plecat.de atunci ma amana de la o saptamana la alta.Am fost sunat doar o data sa mi se ceara niste date in plus chipurile ca cere angajatorul. Daca aveti informatii ca aplecat cineva cu ei va rog sa imi spuneti si mie pentru ca eu le/am dat termen pana vineri sa imi dea un raspuns concret, daca nu luni in 26 merg la Arad sa imi iaun toti banii de la ei si le fac plangere penala.Astept cv detalii de la voi.

| Maria_Andra_1988_ahWV a răspuns (pentru smile123):

Ar trebui si eu am luat teapa am sunat azi in 26 si aceeasi poveste c nu pot garanta plecare in data de 28 ca nu au venit actele cand l-eam spus ca nici firma din Germania care este trecuta pe contractul de mediere nu exista au rama un pic muti ca ginerele meu sa interesat dar nu exista nici o girma in Germania KING SPROUTS INTRA PE MARIANADEAK PE FACEBOOK SI SA NE STRANGEM SA FACEM PLANGERE PENALA

| Maria_Andra_1988_ahWV a răspuns (pentru smile123):

Si eu am luat eapa va rog sa ne adunam toti sa facem o plangere penala poate asa ne recupera bani intra si tu pe facebooku meu sa vb rog pe toti marianadeak adresa de facebook

| Marinescu_Ionel_1977 a răspuns:

Stie cineva de acesta firma
e din Arad si duce omeni la munca an germanea https://www.facebook.com/anunturiangajari

| De_la_Scularie_Ilie_1920 a răspuns:

Sunt tepari ..am dat banul in ianuarie si nimic.mi-am furat-o! am pierdut 480lei + banii chieltuiti pe tren ..sunt niste javre ordinare nu mai va duce-ti la ei teapa! acum se numesc sc unlimited work expert srl!

| tony30 a răspuns:

Teapa o Firma Fantoma atentie mare sunt tepari

| Petre-Antonius_Pavel_1973 a răspuns:

Salut,am citit toate comentariile voastre si am vazut ca, la toti v-au cerut aceleasi acte si aceeasi suma de bani insa nu a plecat nimeni prin firma asta.Eu sunt din Constanta, am aplicat pentru un job de sofer, am sunat la nr de Vodafone 0735399849 si mi-a raspuns dna Diana Ionescu, o dna tare amabila si convingatoare(banuiesc ca multi dintre voi stiti despre cine este vorba). Actele+510 lei (permisul de munca, sanky), benzina, hotelul pentru cateva zile acolo, m-ar duce undeva la 500 euro insa dansa mi-a garantat ca pe data de 28 august voi pleca direct de la Arad in Germania, daca ajung cu actele si cu banii la dansii la firma, cu cateva zile inaintea plecarii.Cred ca voi risca, voi pleca cu cateva zile inainte, imi voi lua o camera la hotel acolo iar daca pe data de 28 nu plec...Dzeu sa-i ajute caci eu ii leg de scaune, ii stropesc cu benzina si le dau foc la toti, ziua in amiaza-mare si nu-i vor salva nici mama interventiei rapide!

| Nebunu_Ionut_1991 a răspuns (pentru Petre-Antonius_Pavel_1973):

Salut dnl petre, asa am facut si eu am sunat la ei a raspuns o domna foarte amabila si a cerut aceiasi suma ca dv 710 ron si au zis ca urmatoarea plecare este pe 28 august. ziceam sa ma duc si eu la Arad sa imi incerc norocul dar din cate am vazut pe forum mai bine stau acasa cu banii in buzunar.
daca va ducei acolo si se rezolva ceva si este o firma seriosa scrieti-ne p forum sa nu mai dea lumea banii asa aiurea..salut

| tony30 a răspuns (pentru Petre-Antonius_Pavel_1973):

Salut, dn petre si eu am fost la ei si au spus ca au plecari pe 10 august si pe 19, au spus ca ne suna ei cu cateva zile inainte de plecare aceiasi Diana dar pauza, sau vazut cu banii in mina si rad de noi. Si eu as face la fel ca tine, dar lui Diana si si babeta aia pe nume Dlia leasi tortura si dupa aia sa le dau foc.ar fi bine sa ne adunam acolo cateva persoane si sa incercam sa recuperam banii dati. o zi buna bafta

| Petre-Antonius_Pavel_1973 a răspuns (pentru tony30):

Salut,eu vorbisem initial pe data de 10-11 august la tel cu Diana si ma programase pentru 19 august apoi m-a reprogramat pentru 28 august.Ma mira faptul ca, ofera locuri de munca, in diverse meserii/tari dar plecarile sunt in aceeasi zi pentru toti, la toti ne zic aceeasi poveste.Permisul de munca ti-l face angajatorul acolo, in tara unde lucrezi, nicidecum aici.Cei 510 lei sunt comisionul lor insa nici asa n-ar fi o belea daca ai pleca macar...de cand am postat,am mai auzit cativa care s-au intepat cu firma asta,sunt unii, din orasul meu, care lucrau si si-au dat demisia pe baza ca pleaca in cateva zile cu firma asta.Cei care ati ajuns deja acolo si ati dat banii...e grele, am inteles ca contractele care vi le-au dat iar voi le-ati si semnat sunt facute cu cap, nici daca ii dati in judecata nu va mai recuperati banii.Eu,unul,daca aud de vreo firma serioasa, promit sa va anunt si sper sa faceti si voi acelasi lucru.Succes!

| mariana2012 a răspuns (pentru Petre-Antonius_Pavel_1973):

Salut,am citit toate comentariile voastre si am vazut ca, la toti v-au cerut aceleasi acte si aceeasi suma de bani insa nu a plecat nimeni prin firma asta.se vede ca am luat buna teapa.

| Maria_Andra_1988_ahWV a răspuns (pentru tony30):

Hadeti sa ne adunam sa ne recuperam bani intra pe facebooku meu marianadeak sa vb si sa mergem pest e ei astept

| Junior_Papa_1988 a răspuns:

Daca vreti sa ne strangem mai multi sa facem plangere impotriva lor lasati un mesaj aici...
Eu tot timpul cand sun la ei, nu raspund la telefon. M-am interesat de numerele lor si toate sunt de Orange prepay fara credit cam de mult pe ele, deci vor expira cat de repede. Numarul de fax nu apare la nici o retea cum ca ar exista numarul in vreuna...
Asa ca cine vreti haideti sa ne strangem cat mai este timp, altfel poate intra in faliment si numai recuperam nimic.

| Gabor_Marian_1982 a răspuns (pentru Junior_Papa_1988):

Corect asa vom pceda si noi, sa ne unim cu totii si sa depunem cat mai multi plangeri

| Szantovan_Kinga_1991 a răspuns (pentru Junior_Papa_1988):

Buna as avea o rugaminte la tine poti sa imi dai nr tau de telefon sa vorbim mai multe.defapt mama mea a facut contractul in 28.03.13 si nu a primit nici un raspuns pana acuma.azi a vorbit cu un domn la telefon si vorbea foarte raspicat cu mama.mama le-a dat un termen pana martea viitoare sa ii dea un raspuns concret daca merge la lucru sau nu...ai putea vorbi mai multe cu mama mea poate puteti rezolva ceva sa primiti bani inapoi

| Junior_Papa_1988 a răspuns (pentru Junior_Papa_1988):

Deocamdata trebuie sa astept. Contractul meu este la avocat sa il analizeze. Eu mi-am depus actele mele pe data de 13.03. 2013. Si le-am spus frumos ca daca vor sa ma insele sa nu incerce deoarece astea sunt fumate de mult. Le-am spus si in ce domeniu lucrez ca nu cumva sa incerce ceva. Acuma in 13 mai expira termenul prevazut in contract. Daca pana atunci nu primesc nimic trec la recuperarea prejudiciului insemnand taxa lor, drumul pana acolo, si toate taxele pe care le-am platit pentru acte, si din cate am vb cu avocatul si ceva daune morale. O sa iti las numarul meu sau lasa-l u pe al tau si te sun daca mai aflu ceva. In schimb iti las mail-ul: dj.galan@yahoo.com putem vb pe mail daca vrei deocamdata. Astept raspuns pe mail de la tine.

| Szantovan_Kinga_1991 a răspuns (pentru Junior_Papa_1988):

Buna! Ai primit ceva raspuns pe data de 13.05? Mama mea i-a sunat ieri si o doamna de acolo i-a spus ca barbatul cu care a vorbit martea trecuta ii in Germania sa vada de lucru si am stat un pic pe ganduri ca nu o avut timp de martea trecuta pana acum sa mearga sa vada in Germania de lucru iar mamei mele iau spus sa mai astepte o saptamana ...nu stiu ce pot sa zic. poti sa imi dai mai multe detalii? merci frumos

| costi66 a răspuns (pentru Junior_Papa_1988):

Salut,as vrea sa fac si eu plangere impotriva lor.sunt din dej si e cam mare cheltuiala sa vin pana la Arad, se poate face si din alte localitati sau doar de la Arad?

| Gheorghescu_Marcel_Si_Mari_1981 a răspuns:

Buna,eu am fost vineri la ei ca si la multi altii mi s-au parut foarte ok dar dupa ce am vazut scris aici nu o sa mai imi bag dosarul, eu sant din Timisoara, ce imi pare rau ca am vazut familie cu copii mici din Cluj care au venit sa le dea banii...

| Ursache_Jan_1981 a răspuns:

Da sunt din Arad am facut un asa zis contract cu ei in august suntem in decembrie si sunt tot acasa, concluzia o trageti voi

| Ursache_Jan_1981 a răspuns:

Cine vrea sa dea in judecata aceasta firma sa ma anunte si pe mine. Eu am f la ei si mereu s-a lasat cuscandal. Anuntatima si pe mine va rog

| AxonX a răspuns:

Salut, azi am sunat si eu la ei, dupa ce mi-am facut cont pe un site de job-uri la scurt timp am primit pe e-mail un mesaj de la firma lor:
"Recruitment Company
Către ads@deureco.eu
Astăzi la 4:55 PM

Angajarile se fac direct fara concurs.Prelungirea contractelor se fac la comun acord intre angajat si angajator. Avem nevoie in diverse domenii, puteti alege varianta cea mai buna pentru dumneavoastra.Sunati si echipa noastra o sa ofere toate informatiile necesare.Multumim.

CONTACTATI-NE URGENT PANA IN ORAR 19:00
0746 940 456, 0731 093 240, 0767 686 903" am sunat la un numar din cele 3 mi-a raspuns o doamna tanara dupa scurt timp s-a deconectat reteaua... dupa am revenit cu un alt apel si mi s-a spus sa astept, asteptand putin timp mi-a raspuns un domn, si mi-a spus ce acte imi trebuiesc si ca trebuie sa platesc 480 lei nu stiu pentru ce dosar si 200 de lei pentru medicina muncii, biletul pana in Germania... eu sunt din Ialomita, dar ca sa ma duc pana acolo sa pierd banii degeaba, mai bine imi gasesc altundeva, daca cumva ati dat de o firma serioasa, va rog sa reveniti cu un mesaj aici.
Apropo, sediul il au in zona Boul Rosu Piata Arenei nr.5

| Medox a răspuns (pentru AxonX):

Sa nu mergi ce sunt tepari.

| Arpad_Benko_1988 a răspuns:

Fratilor e teapa, am sunat la itm Arad 0257211760 si sunt inregistrati dar asta nu inseamna nimic, am cerut sa fac copie dupa contract sa il vada un avocat si mi-au spus ca doar eu pot vedea contractul si doar la ei la sediu si mi-au inchis telefonul in nas, nu dati banii inainte sa faceti pasii astia

| Elisabeta_Bondea_1988 a răspuns (pentru Arpad_Benko_1988):

Cum am putea inchide firma asta