| Joker3134 a întrebat:

S-o luam logic daca toat alumea vrea sa lucreze la stat cine o sa mai produca bani? Credeti ca in viitorii 5-10 ani daca toata lumea lucreaza la stat si nu o sa mai produca aproape nimeni bani ce o sa se intample?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde ai scos tu ideea ca toata lumea vrea sa lucreze la stat?
Eu nici nu ma gandesc sa lucrez la stat vreodata

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Ha ha, sunt 700 locuri la academia de politie
Probabil tot asa pe la jandarmerie, si pe la pompieri cine stie, vreo 200.

Daca la tine 2-3000 oameni inseamna toata lumea... din cei 5 milioane de angajati sau cati are Romania hmm, nu prea le ai cu matematica inseamna

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Asa, o sa fie maxim 10000 angajati pe an... in cel mai bun caz. Mai raman 4.990.000

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Joker3134):

75% din angajatii din Romania sunt in sectorul privat

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Joker3134):

Pai mie nu mi se pare, dar pentru subofiteri e un salariu ok cu carte putina, de asta-i bataie mare

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Da frate la jandarmi daca e lapte și miere, nu te oprește nimeni. Pui aceeasi intrebare de vreo 2 ani deja.

Răspuns utilizator avertizat