| fanat1c a întrebat:

Sa ma ajute si pe mine cineva....Am o mare problema cu laptop-ul meu, care persista. Problema este ca merge greeeeeeu, abia intra, uneori, pe y outube se blocheaza, si cand se blocheaza stau dupa el 5 min sa isi revina. Ce pot sa fac? Laptop-ul este Acer Aspire ES 15, si, din cate am observat, mai mereu are memoria RAM ocupata. Chiar nu stiu ce sa ii mai fac, a mers o data foarte bine cand l-am cumparat, dar din februarie merge ca naiba+ l-am lasat sa se descarce complet si incepuse sa mearga bine, dupa iar a inceput sa imi mearga greu, chiar si acum, intra pe pagini web foarte greu. Ajutor daca stiti!

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

1. Reinstalează sistemul de operare (Windows).
2. Fă-i un ugrade de piese noi.
3. Desfă-l si curăță-l de praf.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Nu-i recomandabil a 3-a optiune la un incepator si poate mai are si garantie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare, descarca Bitdefender, dai scanare completa a sistemului.
Apoi te duci pe site-ul acesta https://www.malwarebytes.com/products/#for-technicians si descarci primul adwcleaner, este foarte bun, ii dai o scanare dupa ce termina antivirusul, apoi dai pe fiecare partititie in parte c, d, e si ce mai ai tu, dai defragmentare, click dreapta, proprietati, tools, optimize, dai defragmentare pe toate 3, pe rand bineinteles, si va merge ca uns.
Daca nu, si tot persista, reinstalare windows pe curat, tu sau un service specializat de calculatoare.

| D3I3 a răspuns:

Schimbă windows-ul sau du-l la specialist.

| vello a răspuns:

Man cel mai bine ar fi sa ii reformatezi windowsu, si scapi de toate problemele
Din cate stiu eu daca iti arata Memoria RAM ocupata numa reformatarea te ajuta
ai intrat pe unde nu trebuie ai descarcat multe prostii si incet incet so virusat

| kad444 a răspuns:

Incearca sa-l resetezi/reformatezi. Leptopul tau probabil are niste virusi sau e lag/bag. Daca nu merge du-l la o persoana care se ocupa cu asta sau daca este in garantie du-l sa ti-l repare. Poate va merge.Bafta!