| Anonim2938 a întrebat:

Sa ma spal p fata cu apa calda sau rece? Daca fac baie si umplu cada si ies aburi sau stau cu capu in apa fiarta trec cosurile? Sau macar face bine la ceva?

9 răspunsuri:
| DraGfirE a răspuns:

Eu ti-as sugera sa faci altceva seara inainte de culcare te speli pe fata si dupa asta tai jumate de lamaie si iei si un paharel si storci lamaia unpic cat sa iese zeama si rupi vata si te dai pe cosurile respective si zona aceea sincer sa fiu merge eu in 3 zile am scapat de toate si timp de o luna nu am mai avut probleme dar din pacate or inceput iar sa imi iese si trebuie sa procedez again, asta este.

| elenyss a răspuns:

Eu nu ma spal pe fata cu apa de la robinet niciodata, mai ales cu sapun! Si cand fac baie sau ma spal pe cap incerc cat pot sa evit apa tratata de la robinet pe tenul meu. Usuca foarte rau pielea iar clorul o irita, daca e calda si mai rau pentru ca se deschid porii. Folosesc zilnic de 2 ori pe zi apa termala (exista la sticla, sau sub forma de spray) apoi demachierea in sine.

| elenyss a răspuns:

Vb cu un doctor dermatolog online si ai sa vezi ce-ti spune despre spalatul pe fata cu apa de la robinet, n-o sa mai vrei niciodata happy

| elenyss a răspuns:

Doctor.ro, scuze, nu pot trimite mesaje happy

| iFollowRivers a răspuns:

Daca stai destul in abur, se deschid cosurile, adica iti va fi mai usor sa le scoti, si nu te va durea. O alta solutie dupa ce ti le scoti, ar fi folosirea solutiei tonice. Functioneaza garantat.Succes

| Ditto a răspuns:

Sa nu stai cu capul in apa fiarta!
Ar fi o idee sa pui intr-un lighian niste apa fiarta (ca sa iasa aburi) si stai cu capul deasupra aburilor si cu un prosop pe capul tau sa nu se risipe aburul si asa iti cureti pori si o sa fie mai bine decat sa-ti pui capul in apa fiarta!

| Anonim2938 explică:

Pai si trebuie neaparat sa le storc dupa asta?

| Anonim2938 explică:

Ma dau deja cu lamaiehee hee e buna, dar acum nu`mi mai trec nici macar cu lamaie...straight face ma dau si cu cutaden de cateva saptamana.(2-3) dar tot nu imi dispar.cu cutaden in cat timp dispar cosurile? k eu m-am dat kk pasta d dinti si mi sa uscat pielea si d la asta mi-au iesit lte cosuri

| laurraa a răspuns:

Cu apa rece desigur...nu ajuta la nimic.pentru cosuri incearca musetelul...