| MihaiPavel21 a întrebat:

Să spunem că acum am 19 ani și vreau să plec în străinătate pentru a munci.Ce acte trebuie sa fac înainte de a pleca? Spuneți-mi pe rând tot ce am nevoie!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi ca europa nu e mamaliga calda cu branza buna de mancat. Ajungi intr-o tara ue si ramai cu un salariu care nu iti permite sa pui deoparte cantitati decente. Intro tara nordica in afara UE unde nr de inmigranti e mic salariile sant mai bune si nu e exploatare pe muncitori. Pasaport viza si limba sa o cunosti dar cred ca merge cu engleza.

| sierra1 a răspuns:

Ia-ți cu tine plasticul ăla de-i zice CI. Atât

| anonimg a răspuns:

Nu stiu sa iti dau un raspuns. Dar am scris aici pentru a-i ajuta pe ceilalti care ti-ar putea raspunde. Si aceia care iti pot da un raspuns au nevoie sa stie tara/tarile in care vrei sa muncesti, deoarece fiecare tara are legile ei. Si de asemenea in timp de pandemie au fost modificate si unele legi.

| StefanDrg a răspuns:

Daca pleci in Europa, tari membre UE nu trebuie sa faci nimic. Daca pleci in tari in afara Europei iti trebuie Viza si pasaport si motiv ce faci la ei in tara