| Inuyasha a întrebat:

Sa zicem ca nu stiu sigur daca o persoana e pleacata in alta tara si ii trimit mesaj? Daca cand trimit mesaju nu ma blocheaza nimic pentru al trimite de exemplu sa apare:Aceasta persoana nu poate primi mesajul sau mesaj barat sau chestii de genu si arata ca la trimis inseamna ca inca e in tara cu mine si are semnal si a primit mesajul sau nu il primeste?

4 răspunsuri:
| Prӑjituricӑ a răspuns:

Poate persoana respectiva nu are roaming.

| BDorin a răspuns:

Daca il trimite, asta nu inseamna ca e inca in tara, poate sa aiba roaming-ul activat si sa foloseasca acelasi numar de ro si in alta tara. In cazul in care tie iti apare ca s-a trimis, iar el/el nu la primit, este o problema de la reteaua de telefonie mobila care, poate in acel moment este supra solicitata si sms-ul tau este livrat cu intarziere.

| SylviuCatlin a răspuns:

Pai daca e plecat acea cartela nu e in tel si oricum se trimit si o sa le citeasca atunci cand vine in tara si pune cartela pe un teltongue

| Ch33ri0s a răspuns:

Normal ca la primit si nu este in tara pentru ca poti trimite un mesaj chiar daca acea persoana este plecata din tara doar ca trebuie ca aceea persoana sa aiba valabila cartela