| grigor3 a întrebat:

Sa zicem ca stai in chirie cu un preiten,e foarte posibil sa te plictisesti de el dupa un an? ce poti sa-i spui ca sa nu mai stai cu el? ca na, nu poti sa-i zici ca te-ai plictisit de el!

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu esti iubitul, sau iubita?

| grigor3 explică (pentru Violleta2022):

N-am chef de glume, sa fim seriosi e ceva normal sa stai in camera cu cineva!

| Violleta2022 a răspuns (pentru grigor3):

Atata vreme cat stai doar in camera cu el, nu si in pat, nu vad nici un impediment, mai ales daca impartiti chiria.
Iar daca nu-ti convine de el, poti sa-ti cauti alta chirie si sa te muti, ca nu te retine el cu forta.
As fii inteles daca era casa ta, dar cu chirie, inseamna ca nici unul nu sunteti propietari si sunteti liberi sa plecati cand vreti.
Dupa cum am spus, in cazul asta, poti sa-ti iei bocceluta si sa tii drumul, ca oricum nu-ti pasa daca se va supara colegul de camera.

| grigor3 explică (pentru Violleta2022):

Mersi pentru raspuns, esti o draguta si da aidreptate, dar dorm si in pat cu el de aia ziceam, sincer zi-mi nu ca e ciudat sa dormi asa cu un baiat in pat?

| grigor3 explică (pentru Violleta2022):

De fapt imi pasa putin daca se supara

| Violleta2022 a răspuns (pentru grigor3):

Eu spun sa fii cinstit cu el si sa-i spui ce nu-ti convine.
Intre prieteni adevarati se pot ajusta problemele si se fac compromisuri care sa functioneze pentru amandoi.
Iar daca nu-i convine, ajungeti si la punctul final, cand unul din voi pleaca, dar asta ar fi ultima solutie, daca nu picati de acord cu compromisurile.

Sa stii ca, parteneriatul asta este bun, te invata sa faci compromisuri si sa accepti si parerile celuilalt, pregatindu-te pentru o viata lunga alaturi de o partnera de viata si casatorie.
Daca esti egoist si nu vrei sa cedezi, de dragul lui sau a ei, atunci este posibil ca nici o relatie sa functioenze pentru tine, poate doar o perioada foarte scurta de vreme, caz in care, ar spune multe lucruri despre tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Cum te poti plictisi de colegul de chirie? Puteti discuta daca este vreo problema.
Daca chiar nu se poate, muta-te singur intr-o garsoniera si gata

| grigor3 explică (pentru anonim_4396):

Imi este putin rusine cum s-ar zice

| DovleacTurbat a răspuns:

Iti convine sa dai chiria singur? laughing

| tehno125482 a răspuns:

Ii poti zice ca ai gasit un job bun dar care nu mai e disponibil!
ii spui ca nu mai e disponibil ca sa nu vrea si el jobul!
apoi ii spui ca noul tau sef iti cere sa vi la servici foarte devreme si singura cale prin cale poti ajunge asa devreme e sa te muti mai aproape de job!

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Simplu,îi spui că te muți pe motivul că ai găsit altundeva mai bun.

| AlanIprechüm a răspuns:

II poti spune ca ai vrea sa petreci ceva timp singur, doarece ai nevoie sa te gandesti la drumul tau in viata etc. ori ii spui in fata. Pana la urma urmei sunteti prieteni, va bazati pe sinceritate si incredere, nu pe minciuni.

| AndreeaCoptu a răspuns:

Ii poti spune ca ai gasit un job in cealalta parte a orasului si datorita distantei trebuie sa te muti.