| Andreas1 a întrebat:

Sal,am o cartela Orange pe care am activat optiunea cu 5 euro de la Orange 1500 minute 1500 sms Orange si 70 minute nationale,(nu am abonament)..si am sunat pe cineva in strainatate si spre surprinderea mea a mers, persoana pe care am sunat-o are roamingul activat...e cu taxa inversa apelul sau imi consum doar minutele Orange? dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Iti consumi din cele 70 minute nationale atunci cand suni in strainatate ( stiu pentru ca am o asemenea cartela!). Insa, dupa urmatoarea reancarcare, sa ai grije sa respecti data si ora exacta a reactivarii optiunii altfel, vei patii ca mine--- am pierdut cei 5 euro sunand in strainatate cu doar 3 ore inainte de ora la care am fost anuntata ca va fi activa optiunea!

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca suni pe un numar de Orange Romania vei fi tarifat la fel, indiferent daca numarul acela este in tara sau nu.
In cazul in care apelezi un numar care apartine unei alte retele din Romania, dar care se afla in alta tara vei fi tarifat pentru apel national; apelurile catre numere care apartin unor retele din afara tarii sunt considerate apeluri internationale.
O zi buna,
Orange Helpers

| cudyu007 a răspuns:

Pai in strainatate nu merge decat pe fix tonguehappy in tarile ue

| cruxy a răspuns:

Tu iti consumi minutele iar cei pe care i-ai sunat creditulhappy

| Luca_Andrey_1997 a răspuns:

Andreeas iti ia minute nu credit asa ca nu te ingrijora