Întrebare recomandată | syfuletzu a întrebat:

Salut, daca incarc cardul stb online, de la ce data incepe valabilitatea lui? De exemplu daca il incarc de vineri 14 februarie si am nevoie sa il folosesc de la 1 martie pana la 31 martie se poate?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred că poți dar trebuie să-i precizezi asta doamnei de la ghișeu

| syfuletzu explică (pentru Adry05):

Ma refer la reincarcarea online pe site-ul STB.ro, nu la ghiseu

| Adry05 a răspuns (pentru syfuletzu):

Nah păi vezi acolo dacă te lasă să alegi perioadă de când să fie valabil, dacă nu te lasă încearcă la ghișeu

| alina2k18 a răspuns:

Suma aia nu are o valabilitate anume, pur si simplu e cardul incarcat si poti folosi cand vrei tu.

| syfuletzu explică (pentru alina2k18):

Scuze, am uitat sa precizez ca doresc sa incarc un abonament pe toate liniile urbane online, la ghiseu te intreaba de la ce data vrei sa inceapa, online nu am idee pentru ca abia am facut cont pe STB.

| alina2k18 a răspuns (pentru syfuletzu):

Pai o sa selectezi data de la care vrei sa inceapa abonamentul.

| syfuletzu explică (pentru alina2k18):

Multumesc pentru raspuns, o seara buna.