| andreipaskk1 a întrebat:

Salut, e legal sa merg in tricou de politie pe strada?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal doar daca esti politist, daca nu esti politist nu este legal.

| darrio2007 a răspuns:

Daca esti politist, da.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| mihai69 a răspuns:

Portul ilegal de uniformă este infracțiune.

| anonimg a răspuns:

Îmi aduc aminte că unii au fost amendați când au purtat uniforma de poliție de halloween. Deci nici atunci nu ai voie să porți; cu cât mai mult nu ai voie acum.

| Sophieka a răspuns:

Buna

De ce sa faci asta? De impresii? Ca sa te simti important?

Daca iti doresti sa fi politist, invata si inscrie-te la concurs dar te rog sa nu uiti ca aceasta meserie cu adevarat ar trebui sa fie pentru oameni, sa fi in slujba oamenilor, sa fi autoritar doar in cazuri periculoase si umil in general.

Asa vei fi cu adevarat apreciat si respectat. Vecinul meu proaspat pensionat de acum 2 ani de zile, la 50 de ani, este un barbat deosebit, nu ai spune ca a fost politist.

I-a tratat cu respect pana si pe talhari si criminali pe cat posibil. Are un bun simt aparte si pentru asta il apreciez si eu si foarte multi. Mi-a povestit sotia lui de cateva ori cum, intamplator in mall sau pe strada, l-au vazut fostii puscariasi / mafioti / talhari, si s-au dus sa il salute, pupe, sa ii ofere o cafea, o masa, pentru modul in care i-a tratat cu toate ca nu meritau pentru faptele lor.

Dar desigur ca in meserie vei fi inconjurat de multi mitocani si serpi, care se numesc colegii tai, si nu trebuie sa decazi ca ei.

Succes si numai bine!

| Andresso a răspuns:

În chiloți este legal, daca dorești.