| AlexCrb a întrebat:

Sal'tare. Am un iPhone 3GS cumparat de la cineva care i-a facut update la iOS 5.0.1 si i-a bagat baseband de iPad (6.15). Cam ce solutii ar fi sa schimb baseband-ul (ca sa mearga gps-ul)? Nu prea imi pasa daca trebuie sa fac downgrade si la iOS. Mentionez ca am nevoie si de unlock si jailbreakul vreau sa fie untethered.

Răspuns Câştigător
| Shottas a răspuns:

Daca nu sti ce sa-i faci nu te baga. Parerea mea ca cu un downgrade ar merge, daca stii sa folosest tiniwmbrela si restul e ok. daca nu mai bine nu te apuca ca til blochezi si ca sa-l faci dai 70 de lei la un service.

| AlexCrb explică (pentru Shottas):

Multumesc de raspuns! Degeaba ii fac downgrade de iOS ca bb-ul ramane acelasi, am incercat. M-am interesat pe net si se pare ca nu exista solutie momentan. De blocat l-am blocat in prima zi cand l-am luat si am reusit sa il "repar" sigur, deci nu ar fi problema! happy

| Shottas a răspuns (pentru AlexCrb):

Da ai dreptate, din cate imi aduca aminte basebandul odat schimbat nu se mai poate schimba... Depinde cat de rau il blochezi...

| AlexCrb explică (pentru Shottas):

Atat de rau incat sa am nevoie de restore, jailbreak si hacktivare happy