| NeBuNaTiCuL12 a întrebat:

Sal TPU am si eu o problema. Acum cateva zile am achizitionat un laptop Acer travelmate 4150. Laptopul merge totul e ok dar monitorul nu afiseaza nimic decat daca il conectez la un monitor extern. M-am gandit sa il duc zilele urmatoare la un service. Credeti ca s-ar mai putea face ceva sau cam cati bani m-ar costa sa ii repar monitorul?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da tu cand l-ai luat nu ai vazut ca nu merge? Nu inteleg cum ai luat un lucru nefunctional! Reparatia te poate costa intre 5 si 7 milioane daca e dus display-ul!

| 1791997 a răspuns:

Problema e urmatoarea:
daca e spart ecranul sau e ars te va costa mai mult in functie de marime, firma etc. si cea dea 2 e ca daca e rupta banda ce duce de la ecran pe placa de baza te va costa mai putin nu stiu exact.un ecran poate ajunge la 500 lei cred spune-mi cum se cheama laptopul si firma si iti spun exactbig grin

| NeBuNaTiCuL12 explică:

Am specificat mai sus. Firma e ACER si modelul e travelmate 4150