| 1234567890123 a întrebat:

Sal TPU, explicati-mi va rog care este diferenta dintre format M3U si WPL de la windows media plyer, organize, options, burn

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

WPL este folosit de Microsoft Windows Media Player pentru a crea liste de redare audio compatibile doar cu el.

M3U este asociat cu formatul audio MP3 si este folosit de către o varietate de software și player audio.
Deci WPL merge doar pe Windows Media Player si M3U ruleaza pe orice player.Ambele fac acelasi lucru ->Playlist-uri.